Choď na obsah Choď na menu
 


Kniha návštev (fórum).  

Napíšte nám svoje postrehy alebo diskutujte formou komentárov.                              Nezabudnite pred odoslaním odpísať kontrolný kód.

Prosíme o slušnosť!!!, v opačnom prípade na Váš príspevok čaká delete. :-)

(Ak by ste mali problém s pridaním príspevku, napíšte na ptrtrade@mail.t-com.sk)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hey. I sent a screenshot. Did you get it?

(Jamiearede, 3. 1. 2019 3:59)

Hey. I sent a screenshot. Did you get it?

kyslá

(popo, 24. 8. 2015 20:02)

https://www.youtube.com/watch?v=gSL6GtDfi9g&feature=share

niečo nové

(popo, 7. 6. 2015 14:39)

https://m.youtube.com/watch?v=YKNCN-urxLs

Hasičská stovka DHZ Veľký Lapáš

(zuzana, 20. 8. 2013 21:07)

DHZ Veľký Lapáš Vás srdečne pozýva na 5. kolo Slovenskej ligy v hasičskej stovke, ktoré sa uskutoční 25.8. 2013 v Nitre na hasičskej stanici. Bližšie info na facebook stránke DHZ Veľký Lapáš.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Pozvánka DHZ Pavlice

(mano, 24. 7. 2012 23:05)

Dhz Pavlice Vás srdečne pozýva na 12. ročník nočnej hasickej súťaže ktorá sa uskutoční dňa 11.augusta 2012 na futbalovom ihrisku v Pavliciach. Tešíme sa na vašu účasť.

ponuka hasičského pracovného odevu

(Golem-plus s.r.o. Bytča, 23. 4. 2012 13:46)

Hasičský pracovný odev pre DHZ za 21,00 eru s DPH za súpravu. Prilby biele po 11,60 eur za kus Viac o nás na www.golem-plus.sk kód na odev 039 Hasič

Hasičská nedeľa 2012

(HZP Priekopa, 16. 4. 2012 14:41)

Hasičská nedeľa 2012
Pozývame Vás na Celorepublikový zraz dobrovoľných hasičov s výstavou historickej a modernej hasičskej techniky
12. - 13. máj 2012
SIM Martin - Priekopa

Tento rok sa uskutoční v Martine piate celorepublikové stretnutie hasičov Slovenska spolu s výstavou historickej a modernej hasičskej techniky. Pripravili sme pre vás nové miesto konania a to v SIMe v Martine - Priekope (viď mapa na konci stránky). Akcia bude dvojdňová, vstupenka zakúpená za nižšie uvedené ceny platí na obidva dni. Hasiči budú môcť prísť do areálu už v sobotu, zaparkovať a vystaviť svoju techniku a večer tu pre nich aj verejnosť bude pripravený sobotný program, otvorené bufety. Hasiči budú mať možnosť prespatia v stanovom mestečku.
Nosným prvkom programu je výstava historickej hasičskej techniky(ručné striekačky, motorové striekačky, automobily) pozostávajúca nielen z exponátov budovaného Hasičského múzea, ale aj z exponátov hasičských zborov a zberateľov z celého Slovenska. Popri výstave historickej techniky bude prezentovaná aj moderná hasičská a záchranárska technikaspojená s ukážkami ich zásahovej činnosti.
Podotýkame, že sú vítané všetky hasičské zbory (prezentácia vlastnej techniky nie je nutná, ale vítaná) a všetci návštevníci - sympatizanti hasičstva. Pre všetkých bude pripravený bohatý program, ktorého harmonogram nájdete nižšie.
Prosíme hasičské zbory, ktoré majú záujem zúčastniť sa, aby vyplnili prihlášku, ktorú nájdu na stránke www.priekopa.sk/hn2012. Ďakujeme.
Upozorňujeme, že zľavnené vstupné pre hasičov je možné si zabezpečiť len v predpredaji na základe vyplnenej prihlášky.

Vstupné na Hasičskú nedeľu. Jedna vstupenka platí na obidva dni (sobota aj nedeľa), pri zakúpení v sobotu si ju treba uschovať a preukázať sa ňou aj v nedeľu:
základné (dospelí) € 5
zľavnené (deti 6 - 12 rokov, ZŤP) € 2
deti do 6 rokov zdarma
rodinné (2 dospelí + deti) € 12
predplatné pre hasičov DHZ € 2
hasičské súťažné družstvo v počte 10 hasičov zdarma

Celý výťažok zo vstupného bude použitý na vybudovanie hasičského múzea a rekonštrukciu hasičskej techniky.


________________________________________

Predbežný program
Sobota 12. máj 2012
09:00 - Príchod a registrácia hasičov
13:00 - Zraz historických a moderných hasičských vozidiel pri autobusovej stanici Vrútky
14:00 - Výjazd kolóny vozidiel smer Priekopa, Martin, Priekopa - SIM (trasa)
15:30 - Predpokladaný príjazd kolóny do SIMu
18:00 - Začiatok koncertu hudobných kapiel
21:00 - Hasičská vatra
Nedeľa 13. máj 2012
06:30 - Príchod hasičov s technikou a registrácia hasičských družstiev do súťaží
08:30 - Začiatok súťaží hasičských družstiev s modernou a historickou technikou
10:30 - Sprievod hasičských zborov
11:00 - Slávnostný príhovor
12:00, 13:00, 14:00 - Ukážky HaZZ a obecných hasičských zborov
16:00 - Vyhodnotenie súťaží a ukončenie hasičskej nedele

Sprievodné akcie

Celodenné ukážky činnosti hasičskej a záchrannej služby
Výstava historickej a modernej techniky
Súťaže pre dospelých
Súťaže a hry pre deti s hasičskou tématikou, snehová pláň
Hasenie parnou, ručnou a motorovou historickou technikou
Ukážky Horskej služby, zdravotníkov a Združenia kynológov záchranárov SR
Vystúpenia hudobných kapiel, folklórnych a tanečných súborov
Prezentácia firiem z oblasti požiarnej ochrany
Občerstvenie hasičským gulášom a grilovanými špecialitami

vyzva

(florian, 1. 2. 2012 8:03)

Vážení členovia DPO SR.
Naši vrcholní funkcionári a pracovníci na čele s JUDr. Jozefom Minárikom a Vendelínom Horváthom rozkradli a zničili všetko čo sa dalo. Dosiahli, aby sa náš spoločný obchod – Výzbrojňa požiarnej ochrany a.s. odčlenil a novovytvorenú VPO-DPO a.s. priviedli ku krachu. K tomu muselo dôjsť, pretože členom Prezídia DPO SR bolo mesačne vyplácaných po 5 tisíc korún. Vytvorený zisk tak putoval do vrecka darebákov, ktorí pre firmu nič neurobili. Je jasné, že sa nabalili aj pri likvidácií zásob a nepotrebných predmetov a objektov. Podobne sa postupovalo s Finestom, neskôr Finestom plus ktorý sa pravidelne tuneloval. Aby sa všetko dokonale zahladilo zlikvidoval sa aj podiel vo Fineste a nahradil sa Obchodom DPO SR. A tak sa DPO SR postupne stáva súkromnou firmou Vendelína Horvátha a spol., ktorí dokončia rozkrádanie a privedú organizáciu k likvidácií. Mená všetkých hrobárov DPO SR nájdete na http://www.dposr.sk/. Je jasné, že kar zaplatí poctivé členstvo.
Ako nakladajú s majetkom si prečítajte tu :
http://spravy.pravda.sk/predaj-statneho-majetku-pojde-na-sud-d7v-/sk_regiony.asp?c=A120131_103444_sk_regiony_p23

autodiely

(autodiely, 24. 1. 2012 16:34)

Dobrý deň, máte peknú stránku. Ponúkame Vám výmenu spätných
odkazov s našou stránkou http://www.autoservis-pneuservis-nahradnediely.sk prípadne môžete využiť nákup lacných autodielov v našom eshope. Všetko dobré.

vyzva

(florian, 18. 1. 2012 7:43)

Mimoriadny zjazd ZPO SSR, ktorý sa uskutočnil 15. a 16. marca 1990 v Bratislave, napriek deklarovaniu novej nástupnickej organizácie, ktorou sa stala DPO Slovenskej republiky, v konečnom dôsledku zlikvidoval jednotnú hasičskú organizáciu na území Slovenska. Organizáciu, ktorá vďaka jednotnosti prežila nielen 1. Československú republiku, 2. svetovú vojnu, obdobie fašizmu ale aj obdobie socializmu. Fatálnym dôsledkom tohto zjazdu je rozbitie jednotného hasičstva a vyprofilovanie hasiča - príslušníka, zamestnanca a člena hasičskej jednotky, bez jednotného, systémového vedenia a odbornej pripravenosti. Navyše, napriek proklamovaniu sa nepodarilo, za vyše dvadsať rokov, dostať jednotné hasičstvo, ale ani dobrovoľné hasičstvo, ako také, do zákona. Cez zákon sa vyprofiloval len Hazz MV SR. A to do formy štátnej služby a určitej formy „nenahraditeľnosti“. Dodnes, napriek určitým snahám, neexistuje jednotné Odborné vedenie závodných útvarov a zborov. Zo zákona 314/2001 Z. z. sa pomaly ale isto vytratila úloha dobrovoľného hasičstva na úkor obecných hasičských útvarov a zborov. Pritom, práve dobrovoľné hasičské zbory sa ' stávajú, pri absencii ochrany pred požiarmi a CO v učebných osnovách všetkých stupňov vzdelávania, jedinými vychovávateľmi mládeže v tejto oblasti vo väčšine našich obci.
Za uvedené obdobie sme prišli o firmy s dlhoročnou tradíciou, ktoré mali vytvárať zisk pre jej samotnú činnosť. Pritom, dodnes sa nenašiel konkrétny vinník ich kolapsu. Zásluhou toho si dnes nevieme predstaviť činnosť bez štátnej dotácie. Realizuje sa odpredaj doterajšieho majetku. Dokonca sme došli do štádia, keď sme sa vzdali, na úkor športu, previerok obecných hasičských zborov a tým aj zodpovednosti za ich odbornú prípravu. Vo väčšine prípadov sme prestali byť pre odbornú štátnu správu a samosprávu - starostov, odbornými partnermi v oblasti ochrany pred požiarmi. Dokonca, dochádzame do štádia, keď vedenie DPO SR dáva, svojim návrhom, prednosť výške členského príspevku pred podporou masovej členskej základni. Skutočne sme chceli dôjsť do tohto štádia? Neexistuje iná možnosť? Existuje! Dnes, po piatich rokoch môžeme, ako radoví členovia, prehovoriť do smerovania celej organizácie. Cez výročné členské schôdze, cez voľbu delegátov na Okresné valné zhromaždenie delegátov DHZ, svojho zástupcu do Krajského výboru DPO, delegátov OV DPO resp. ÚzV DPO na Republikové valné zhromaždenie delegátov OV DPO a ÚZV DPO a svojho zástupcu v Sneme DPO SR.
Vyzývame Vás, aby ste za delegátov zvolili skutočne tých, komu ide O dobrovoľné hasičstvo. Tých, ktorým nejde o funkcie a o hodnosti, ale tých, ktorí chcú napĺňať základné poslanie dobrovoľného hasičstva, ktorým je pomoc blížnemu. Ktorí sa neboja zodpovednosti a sú ochotní tejto úlohe obetovať veľa voľného času. Na princípe dobrovoľnosti. Už naši predkovia v roku 1933 legislatívne uzákonili, že každá obec má mať riadne a odborne vycvičené hasičstvo. Pritom najvýhodnejším pre obec je dobrovoľné hasičstvo. A to neexistuje bez odbornej spôsobilosti, výcviku ale aj previerok svojej pripravenosti. Samozrejme, s maximálnym využitím technických a priestorových podmienok, aké je schopná obec pre svojich hasičov poskytnúť. Vráťme dobrovoľnému hasičstvu, aj v podmienkach DPO SR, silu jednotnej hasičskej organizácie, partnerky odbornej štátnej správy a samosprávy!
Signatári výzvy: DHZ Priekopa , DHZ TU vo Zvolene , DHZ Jelšava
Súhlasné stanoviská posielajte na adresu : florian@florian.sk

Fotky z oslavy

(Vladimír Poprac, 2. 9. 2011 18:26)

Fotky prosím zaslať na v.poprac@pobox.sk Ďakujem.

Oslava

(Vladimír Poprac, 2. 9. 2011 18:21)

Srdečne Vás pozdravujem a ďakujem za pozvanie na tak veľkú a skvelú oslavu.Ospravedňujem sa, ale pracujem naplno pri generálnej oprave Kaderníctva Júlia a pošlite mi aspoň fotky do našej kroniky z oslavy.V.Poprac, predseda DHZ

Pozvanka

(OHZ Rimavské Brezovo, 9. 8. 2011 11:36)

OHZ Rimavské Brezovo, Obecný úrad Rimavské Brezovo
si Vás dovoľujú pozvať na:


3. ročník súťaže o BREZOVSKÝ a PUTOVNÝ POHÁR PREDSEDU OHZ.Dňa 20. augusta 2011 (t. j. v sobotu) o 10:00 h
Súťaž sa uskutoční na futbalovom ihrisku (celotrávnatý povrch) v Rimavskom Brezove.

hadice - B 75 a C 52
terče - sklopné
štartovné 20 e
Ak by ste mali záujem tak nam napište na facebooku alebo na stranke ohzrimavskebrezovo.estranky.sk

Tešíme sa na Vašu účasť

Centrum požárního sportu

(CPS , 14. 7. 2011 12:58)

Dovolujeme se Vás pozvat na stránky http://cps.pozary.cz/ CPS - Centrum požárního sportu je portál, který sdružuje hasiče z Čech a Slovenska, kteří se zajímají a baví požárním sportem.

4.ročník hasičskej sútaže

(DHZ PATA, 10. 7. 2011 10:58)

Pozývame Vás na 4. ročník Súťaže o Patanský putovný pohár a zároveň 4. kolo ZSHL. Súťaž sa uskutoční dňa 23. júla 2011 o 16.00 hod na futbalovom ihrisku v Pate. Súťažiť sa bude podľa pravidiel ZSHL, ktoré sú dostupné na stránke www.zshl.sk v časti pravidlá.
Rezervácia poradia na www.zshl.sk/forum/ alebo na tel. č. 0907 635 889

palovi

(popo, 28. 6. 2011 9:58)

mal si si dat na vyrovnanie aby sa ti ruky netriasli :D

dežerice

(palis, 26. 6. 2011 15:22)

Chalani mrzí ma to zvaranie a nakoniec to enko,asi to bolo tou menšou oslavou večer predtym-(

nocna suatz

(cico Brezovo, 6. 6. 2011 12:02)

Cafte chalani !
18.6. mame u nas nocnu sutaz tak ak by sa Vam dalo radi Vás tu uvidime

Kopanice žijú.

(Vladojar, 29. 5. 2011 22:08)

Chalani na previerkach ste sa ukázali ako kompaktný tým,tak sa mi to páči.Aj ste nás celkom dobre ponáhanali,len niečo tomu ešte chýbalo aby ste boly prvý,to nič ved potrénujete...:-)na našej stránke potom kuk,video.

oficialny datum

(erik, 18. 4. 2011 14:26)

for popo:ten datum sme zmenili na 11.06.2011 ved vam zavolame oficialny datum vyjde v dalsom cisle casopis Poziarnik


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92

následující »